P0340 Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P0340 Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P0341, P0342, P0345, P0346 gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P0340 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Kam Mili Yer Sensör Devresi Arızası

P0340 ARIZA KODU

Öncelikle P0340 arıza kodu ile eksantrik mili arasında çok ciddi bir bağlantı olduğunu söyleyebiliriz. Uyumsuzluk – karışmışlık ve zorlanma hem P0340 hem de P0341 arıza kodları için ön plana çıkan belirtiler arasında yer alır.

P0340 Arıza Kodunun Öncelikle Belirtileri Nelerdir

Bu arıza kodu ortaya çıktığında çoğunlukla motorunuzun çalışma ritmi bozulmaya başlar. Teklemeye yapabilir, eski gücünde çekim sağlamaz yada çalışır çalışmaz stop edebilir.

P0340 Arızasının Sebepleri Nelerdir

Eksantrik mili sensör – konum sensörü yada dişlisinde arıza ortaya çıkmış olabilir. ECU arızası olabilir yada nadirende olsa krank mili alakalı bir durum oluşmuş olabilir.

P0340 Arıza Koduna Ne Yapmalı

Yukarıda bahsettiğimiz sorunları kolay ulaşılabilir olandan başlayarak denemelisiniz. Bazı durumlarda sadece sensör kablolarında ayrılma veya gevşeme durumundan dolayı P0340 arıza kodu yanabilir.

Sensör bağlantılarında bir problem yoksa sensörde arıza olup olmadığını kontrol etmek gerekir.

Yada öncelikle bahsettiğimiz kam mili arızası da ortaya çıkmış olabilir.

—————

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P0340 arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P0340 arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P0341 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Kam Mili Yer Sensör Devresi Performansı

P0342 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Kam Mili Yer Sensör Devresi Düşük Girişi

P0345 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Eksantrik Mili Konumu Sensör A Devresi Bank 2

P0346 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Eksantrik Mili Konumu Sensör A Devresi Aralıklı / Düzensiz / Performansı Bank 2

Bu yazımızda P0340 arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P0340 hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P0340 arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın