P0438 Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P0438 Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P043A, P043B, P043C, P043D gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P0438 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Katalitik (Katalizör) Isı Sensörü Yüksek Girişi (Bank2)

—————

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P0438 arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P0438 arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P043A Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Katalitik (Katalizör) Isı Sensörü Devresi Bank 2 Sensör 2

P043B Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Katalitik (Katalizör) Isı Sensörü Devresi Aralıklı / Düzensiz / Performansı Bank 2 Sensör 2

P043C Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Katalitik (Katalizör) Isı Sensörü Devresi Düşük Bank 2 Sensör 2

P043D Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Katalitik (Katalizör) Isı Sensörü Devresi Yüksek Bank 2 Sensör 2

Bu yazımızda P0438 arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P0438 hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P0438 arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın