P0487 Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P0487 Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P0488, P048B, P048C, P048D gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P0487 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Egzoz Gazı Devridaimi Gaz Kelebeği Kontrol Devresi A / Açık

—————

P0487 Arıza Kodu Neden Yanar

Gaz kelebeği kontrol vanası bağlantısı ile ilgili bir kısa devre veya vana arızasından dolayı yanabilir. PCM arızası EGR vanası arızası ve/veya kısa devre sorunlarında yanmaktadır.

P0487 Arıza Kodu Yanınca Ne Olur

Öncelikle arıza gösterge ışığınız doğal olarak yanacaktır. Sonrasında ise katalitik konvertörde biriken kurumun yakılması uzun sürer ve doğal olarak performansa etkisi olur.

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P0487 arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P0487 arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P0488 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Egzoz Gazı Devridaimi Gaz Kelebeği Kontrol Devresi A Aralığı / Performansı

P048B Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Egzoz Basıncı Kontrol Vanası Konum Sensörü / Anahtarı Devresi

P048C Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Egzoz Basıncı Kontrol Vanası Konum Sensörü / Anahtarı Devre Aralığı / Performansı

P048D Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Egzoz Basıncı Kontrol Vanası Konum Sensörü / Anahtarı Devresi Düşük

Bu yazımızda P0487 arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P0487 hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P0487 arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın