P0990 Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P0990 Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P0991, P0992, P0993, P0994 gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P0990 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Şanzıman Yağı Basınç Sensör/Anahtar “E” Devresi Yüksek

—————

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P0990 arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P0990 arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P0991 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Şanzıman Yağı Basınç Sensör/Anahtar “E” Devresi Aralıklı

P0992 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Şanzıman Yağı Basınç Sensör/Anahtar “F” Devresi

P0993 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Şanzıman Yağı Basınç Sensör/Anahtar “F” Devresi Aralıklı / Düzensiz / Performansı

P0994 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Şanzıman Yağı Basınç Sensör/Anahtar “F” Devresi Düşük

Bu yazımızda P0990 arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P0990 hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P0990 arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın