P1171 Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P1171 Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P1172, P1180, P1188, P1206 gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P1171 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Hızlanma Sırasında Yakıt Sisteminde Fakir (Lean) Durum Tespit Edildi

—————

P1171 Arıza Kodu Neden Yanar

Çok büyük bir olasılıkla enjektör veya yakıt kaynaklı bir sorun sonucunda ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Eğer P1171 Arıza kodu ile karşılaşmışsanız hava girişinde sorununuz olabilir. Yakıt filtrenizde sorun yaşıyor olabilirsiniz. Aynı şekilde yakıt pompasında arıza meydana gelmiş olabilir. Son olarak enjektör kaynaklı bir arıza ortaya çıkmış olabilir.

P1171 Nasıl Anlaşılır

Araç arıza gösterge ışığı yanacaktır.

P1171 Arıza Kodu Nasıl Çözüme Kavuşturulur

Bu arıza kodu çok yüksek ihtimalle yakıt – oksijen beslenmesinde güçsüzlük olması nedeniyle yanmıştır. Bu sebeple çözümü için sorunun net bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Neden Yanar başlığında yer alan bilgilere göre bir çözüm belirlenmesi gerekmektedir.

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P1171 arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P1171 arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P1172 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Arka A / F Sensörü Banka 1 Sensör 1 Devresi Normalin Dışında Yüksek

P1180 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Yakıt Dağıtım Sistemi Arızasıbu hatanın yorumu genellikle şu şekilde yapılabilir: Düşük

P1188 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Yakıt Basıncı İzlemebu hatanın yorumu genellikle şu şekilde yapılabilir: Sızıntı

P1206 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Yakıt Sistemi Arızası Nedeniyle No. 6 Silindirde Tekleme

Bu yazımızda P1171 arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P1171 hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P1171 arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın