P1302 Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P1302 Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P1525, P1564, P1602, P1612 gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P1302 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ 2 Numaralı Silindirde Rastgele Tekleme Tespit Edildi

Bunun dışında şunları da yapabilirsiniz:

Birincil ve ikincil ateşlemeyi kontrol etmenin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda ustanızı gerekli şekilde yönlendirirseniz yardımcı olacaktır.

Bu işlemlerinde ötesinde bir diğer önemli konu başlığı ise yakıt sistemini olarak dikkat çeker.

Yakıt basıncının ve enjektörün üzerinde yada vakum kaçağının bulunup bulunmadığının iyi gözlenmesi gerekmektedir.

Genel anlamda motorun mekanik durumuna göz atmak yararınıza olacaktır.

Buji arızasının üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

—————

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P1302 arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P1302 arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P1525 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Eksantrik Mili Konum Ayar Elemanı ‘A’ Kontrolü Açık Devre Banka 1

P1564 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

ASCD Anahtarı Arızası

P1602 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Motor Kontrol Modülü Besleme Gerilimi Aküden Düşük

P1612 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

ECM immobilizer zinciri

Bu yazımızda P1302 arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P1302 hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P1302 arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın