P2129 Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P2129 Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P212A, P212B, P212C, P212D gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P2129 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Gaz Kelebeği/Pedal Pozisyon Sensör/Anahtar “E” Devresi Aralıklı

—————

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P2129 arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P2129 arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P212A Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi

P212B Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Aralıklı / Düzensiz / Performansı

P212C Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Düşük

P212D Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Yüksek

Bu yazımızda P2129 arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P2129 hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P2129 arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın