P212A Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P212A Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P212B, P212C, P212D, P212E gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P212A Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi

—————

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P212A arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P212A arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P212B Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Aralıklı / Düzensiz / Performansı

P212C Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Düşük

P212D Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Yüksek

P212E Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Aralıklı

Bu yazımızda P212A arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P212A hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P212A arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın