P212C Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P212C Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P212D, P212E, P2130, P2131 gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P212C Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Düşük

—————

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P212C arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P212C arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P212D Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Yüksek

P212E Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği Konumu Sensörü/Anahtar “G” Devresi Aralıklı

P2130 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği/Pedal Pozisyon Sensör/Anahtar “F” Devresi

P2131 Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Gaz Kelebeği/Pedal Pozisyon Sensör/Anahtar “F” Devresi Aralıklı / Düzensiz / Performansı

Bu yazımızda P212C arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P212C hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P212C arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın