P216A Arıza Kodu (Hata Kodu)

Hata kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Aşağıda yer alan hata kodları P216A Nedir – Nasıl Ortaya Çıkar ve Ne Yapmak Gerekir sorularının cevabını içermektedir. Benzer sorunlara göz atmanız amacıyla; P216B, P216C, P216D, P216E gibi hata kodlarının neden oluştuğunu ve çözümünün neler olduğuna da göz atabilirsiniz.

P216A Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

—————

⇒ Yakıt Enjektör Grubu “E” Besleme Gerilimi (Voltajı) Devresi/Açık

—————

bu jenerik bir hata kodu tanımlamasıdır. Kısa süre içerisinde bu hata kodu ile ilgili çok daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz. 

P216A arıza kodu daha çok; Ford, Mitsubishi, Audi, Honda, Kia, Nissan, BMW, Hyundai, Land Rover, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Toyota, Dodge, Chrysler, Jeep, Isuzu, Mazda, Volkswagen, Bentley, Alfa Romeo, Cadillac, Daewoo, Daihatsu, FIAT, Jaguar, Mercedes-Benz, MINI, Peugeot, Porsche, Saab, Smart, Suzuki, Volvo, Acura, Buick marka arabalarla karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz yan tarafta bulunan kategoriler bölümünden ilgili arabanın kategorisini bularak, P216A arıza kodu ve ilgili araba ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

P216B Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Yakıt Enjektör Grubu “E” Besleme Gerilimi (Voltajı) Devresi Düşük

P216C Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Yakıt Enjektör Grubu “E” Besleme Gerilimi (Voltajı) Devresi Yüksek

P216D Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Yakıt Enjektör Grubu “F” Besleme Gerilimi (Voltajı) Devresi/Açık

P216E Arıza Kodu – Hata Kodu Hakkında Bilgi

Yakıt Enjektör Grubu “F” Besleme Gerilimi (Voltajı) Devresi Düşük

Bu yazımızda P216A arıza kodu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu arıza kodu ile ilgili yada P216A hata kodu ile ilgili söylemek istediğiniz daha farklı bir şey bulunuyorsa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde P216A arıza kodu başta olmak üzere bütün arıza kodlarını güncellemeye çalışıyoruz. Tabi ki hepsini bir anda güncelleme yapmamız mümkün olmuyor. Bu sebeple sizden gelen yorumlara göre aciliyeti olanlara öncelik sağlamaya çalışacağız. Sağlıkla kalın…

Yorum yapın